Rozlicz PIT w Gminie Święciechowa !

Jeżeli chcesz, żeby Twoje podatki wróciły do miejsca Twojego zamieszkania, wpisz w deklaracji podatkowej miejsce swojego zamieszkania w gminie Święciechowa.
Dlaczego rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania jest tak ważne?
Pozyskane w ten sposób środki przyczyniają się do rozwoju infrastruktury, podniesienia komfortu życia mieszkańców i jakości usług publicznych.
Z podatku dochodowego od osób fizycznych, zapłaconego przez mieszkańców można zasilić budżet gminy Święciechowa. Oznacza to, że kwoty które nasi mieszkańcy odprowadzają do urzędu skarbowego wracają do nich m.in. w postaci gminnych inwestycji. Warunkiem jest dokonanie rozliczenia rocznego PIT ze względu na miejsce zamieszkania.
Warto podkreślić, że nie trzeba być zameldowanym na terenie gminy – wystarczy, że jest to miejsce zamieszkania. Odpowiedniej aktualizacji można dokonać zarówno podczas tradycyjnego rozliczenia, jak i przy rozliczaniu poprzez usługę Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl. Nie trzeba nawet zawiadamiać o zmianie miejsca zamieszkania poprzednio właściwego urzędu skarbowego – urzędnicy sami zaktualizują dane podatnika.
Część zapłaconego podatku dochodowego wraca do miejsca, gdzie podatnik mieszka i jednocześnie płaci podatki.
Im więcej osób mieszkających w naszej gminie będzie wskazywało w rozliczeniu rocznym PIT swoje faktyczne miejsce zamieszkania, tym gmina będzie miała większe możliwości finansowe na realizację swoich zadań, a tym samym poprawę warunków życia wszystkich mieszkańców. Adres zameldowania nie ma znaczenia – ważne, gdzie rzeczywiście mieszkasz.

https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-swieciechowa/?fbclid=IwAR3vWZUh1uzLTYtY8y9sy2IPtp3Y8-Q8i04d0-0M_JVXNXQU4I4NXTYSyrw