Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego organizuje XXIV edycję Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Laureaci Konkursu otrzymają tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku, statuetkę Siewcy, która zostanie wręczona podczas uroczystej Gali.

Konkursie Wielkopolski Rolnik Roku mogą uczestniczyć rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwo rolne od co najmniej 7 lat. W przypadku przejęcia gospodarstwa przez członka rodziny od rodziców, następca winien gospodarować co najmniej 5 lat, jeśli przed przejęciem pracował w gospodarstwie wspólnie z rodzicami, a wyniki gospodarstwa nie są gorsze, niż przed przejęciem. Mowa tu m. in. o producentach rolniczych surowców i żywności przetworzonej i nieprzetworzonej, a także producentach warzyw, owoców, roślin ozdobnych, materiału hodowlanego, zawodowego, siewnego i szkółkarskiego, wikliny, trzciny, roślin leczniczych i innych.
Wójt Gminy Święciechowa zaprasza rolników z terenu Gminy Święciechowa, do indywidualnego zgłaszania swojej kandydatury do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu do 14 czerwca 2024 r.
Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa oraz ankiety konkursowej które należy przesłać na adres Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
Szczegółowe informacje można uzyskać także w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pod nr tel. 61 626 65 20 lub 61 626 65 00.
Przypomnijmy, że w ciągu minionych 23. edycjach konkursu wzięło udział ponad 1.500 rolników z całego województwa, a najważniejszą nagrodę – statuetkę Siewcy oraz tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku otrzymało łącznie 225 rolników z naszego regionu.

Deklaracji uczestnictwa oraz ankiety konkursowej dostępne w załącznikach na stronie:

https://swieciechowa.pl/wielkopolski-rolnik-roku?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1UAcNre3w40VDMrucoiuONriNyMEGXNuv4dV6rH0cMwq9XAOsGXBep52c_aem_AUslCH9CZ7vn2QL1jkHz4DJ0t0Z3to9WVfCvtCTL3GBunO7c0Mqov20YYZpwCu_dcuY2BllFBT809Aa52FLi0u_K

Informacja Urzędu Gminy Święciechowa