System Elektryczne Śmieci na terenie KZGRL.

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego poinformował, że podpisano porozumienie z MB Recycling i Fundacja Odzyskaj Środowisko.

W ostatnim czasie Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego dołączył do ponad 70 miast w Polsce uczestniczących w systemie „Elektryczne Śmieci”, a co za tym idzie, już wkrótce na terenie gmin pojawią się charakterystyczne czerwone pojemniki służące do zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii.
Mieszkańcy do pojemników będą mogli wrzucać elektroodpady, których wielkość nie przekracza 50 cm i są to np. laptopy, suszarki do włosów, miksery, szczoteczki elektryczne, telefony komórkowe itp. Natomiast odbiór większych odpadów, takich jak pralki, lodówki, kuchenki następować będzie bezpośrednio z gospodarstwa domowego mieszkańca Związku.
Aby zamówić taki odbiór należy wypełnić formularz kontaktowy na stronie https://elektrycznesmieci.pl/odbior/#/ lub skontaktować się telefonicznie pod nr 572 102 102. Co ważne, odbiór ten jest BEZPŁATNY, a jedynym obowiązkiem po stronie mieszkańca jest odłączenie urządzenia od mediów takich jak woda, prąd, gaz.
Liczymy, że porozumienie podpisane z MB Recycling oraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko pozwoli mieszkańcom pozbywać się odpadów w sposób łatwy i szybki oraz co ważne, zgodny z obowiązującymi wymogami.
Gdy tylko pierwsze czerwone pojemniki pojawią się na terenie Związku poinformujemy o tym fakcie mieszkańców.

(źródło: https://kzgrl.pl/System-Elektryczne-Smieci-na-terenie-KZGRL.html )