Dokładnie rok temu, 6 grudnia, w mikołajkowym prezencie powstał Lokalny Portal Gminy Święciechowa.

Portal był kontynuacją istniejącej wcześniej samorządowej gazety “Kurier Święciechowski”. Papierowa wersja po raz pierwszy ukazała się w styczniu 2012 roku. A to oznacza, że już za parę dni minie dziesięć lat odkąd zbieramy wiadomości z naszej gminy i prezentujemy mieszkańcom. Decyzja o przekształceniu gazety papierowej na internetową wynikała z trudności w organizacji pracy i dystrybucji w czasie pandemii.

Dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom, że są z nami przez cały ten czas. Dziękujemy odbiorcom portalu za wciąż rosnące statystyki dziennych odwiedzin. A przede wszystkim dziękujemy wszystkim osobom, które z nami stale współpracują i na co dzień informują nas o swojej działalności na terenie gminy.

Pierwszy numer miesięcznika samorządowego „Kurier Święciechowski” wydany został w styczniu 2012 roku. Co miesiąc przekazywaliśmy mieszkańcom gminy Święciechowa wiadomości z pracy samorządu, placówek oświatowych i kulturalnych, organizacji społecznych, jednostek samorządowych. Poruszaliśmy tematy dotyczące bezpieczeństwa, zmianach w przepisach, bieżących sprawach gminy. Pisaliśmy o ludziach, którzy dzielili się z nami swoim doświadczeniem i pasją, hobbystach i społecznikach. Braliśmy udział w licznych jubileuszach i rocznicach. Ostatni setny numer miesięcznika ukazał się w lipcu 2020 roku.
Archiwalne numery miesięcznika: http://swieciechowa.eu/

6 grudnia 2020 roku papierową wersję samorządowych wieści zastąpiono internetowym portalem. Celem portalu jest skupianie w jednym miejscu ważnych i przydatnych informacji zarówno dla mieszkańców jak i osób przyjezdnych. W dziale aktualności publikujemy artykuły dotyczące bieżących i lokalnych tematów, relacje z wydarzeń, wywiady, zaproszenia na wydarzenia, galerie zdjęć. W pozostałych zakładkach zamieszczamy rozległą bazę wiedzy o gminie Święciechowa, dane kontaktowe do lokalnych władz, organizacji i stowarzyszeń, a także listę miejsc wartych zwiedzenia.