We wtorek, 29 września, na placu zabaw w Święciechowie podsumowano działania w ramach projektu „Integracja 2.0″, który trwał przez cały wrzesień.

Jedno z działań nosiło nazwę: „Młodzież inicjuje bieganie, gmina sadzi”. Mieszkańcy w tej akcji „wybiegali” 50 drzew, które zostały posadzone w różnych miejscach naszej gminy. Na trzech drzewkach znalazły się tabliczki z imieniem i nazwiskiem osób, które przebiegły największy dystans. A byli to:  I –  Wojciech Mroziński 41,52 km, II –  Mikołaj Kostaniak 27,08 km i III – Danuta Ujejska 22,18 km. Czołowa trójka osób, przebiegła łącznie ponad 90km.
            Zorganizowano także konkurs na najlepsze przebranie wykonane ze zużytych materiałów. Organizatorzy nagrodzili trzy osoby: I- Olga Cieślawska, II – Kinga Dybizbańska, III – Filip Dybizbański.          

Bony i pamiątkowe dyplomy otrzymali także uczestnicy konkursu wokalnego „Śpiewać każdy może…”, zorganizowanego w formie online. W kategorii 7-10 lat nagrodzono: I –  Mateusz Tulewicz, II – Maja Małecka, III – Lena Tomczak, IV -Kinga Bartkowiak, V –  Adam Małecki, VI – Olga Cieślawska. W kategorii 11-15 lat jury przyznało I miejsce Kindze Dybizbańskiej, a miejsce II zdobył Konrad Gorwa. W kategorii 16-21 lat nagrodzono jedną osobę – była to Paulina Kulińska.
               W spotkaniu podsumowującym uczestniczył wójt gminy Marek Lorych oraz osoby zaangażowane w przygotowanie projektów i uczestnicy akcji.

Działania dofinansowano w ramach „Siła w Młodzieżowych Radach to siła młodzieży w społeczeństwie !” sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze Środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.  Organizatorem akcji była Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa.