W niedzielę, 2 stycznia, w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Długiem Starem rozbrzmiały kolędy i pastorałki w ramach „Wspólnego kolędowania”, organizowanego co roku w innej miejscowości gminy.

Zapowiadane opady deszczu przeniosły kolędowanie z terenu przy parafialnego do kościoła. Koncert rozpoczął miejscowy Zespół Śpiewaczy Razem Raźniej w towarzystwie instruktora Czesława Koniecznego, następnie pojawił się duet Ks. Konrad Rapior i Marek Tulewicz. Panowie ubrani  w stroje ludowe zagrali i zaśpiewali dwie kolędy w ciekawych aranżacjach muzycznych góralsko – kowbojskich. Kolejno na scenie pojawiali się mieszkańcy gminy i osoby z nią związane. Kolędy i pastorałki zaśpiewali: Miksymilian Tulewicz, Anna Urbańska, Elżbieta Miszczak z córką Patrycją i wnuczką Lidią, Jan Nowacki, Dominika Dudzisz, Stanisław Urbański, Olga Cieślawska oraz Hanna Markowska z córkami. Na zakończenie pojawił się gość specjalny; półfinalistka programu telewizyjnego The voice of Poland, Julia Stolpe, której akompaniował ks. Konrad Rapior. Mieszkańcom gminy życzenia noworoczne złożył wójt Marek Lorych.

Organizatorami kolędowania byli Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie oraz Parafia Długie Stare, którzy dziękują wszystkim uczestnikom za wspólne wykonanie kolęd i pastorałek.