W Restauracji Scarabeus w Święciechowie Wójt Gminy Święciechowa Marek Lorych wręczył medale przyznane przez Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Medale otrzymało 28 par z terenu gminy Święciechowa. Gratulacje za wspólnie przeżyte 50 lat od Włodarza Gminy otrzymali:
Maria i Antonii Kowscy (Strzyżewice), Zdzisława i Adam Sańko (Przybyszewo), Alicja i Tadeusz Olejniczak (Lasocice), Krystyna i Franciszek Cielebąk (Święciechowa), Danuta i Stanisław Krawczyk (Krzycka Małe), Teresa i Jan Rajman (Gołanice), Elżbieta i Zenon Chudzińscy (Święciechowa), Elżbieta i Marian Mielcarek (Święciechowa), Teresa i Henryk Szefler (Długie Stare), Krystyna i Włodzimierz Tusz (Święciechowa), Maria i Adam Włodarczyk (Krzycko Małe), Róża i Henryk Stanek (Henrykowo), Irena i Jerzy Janus (Lasocice), Katarzyna i Stanisław Bogdanowicz (Święciechowa), Joanna i Edmund Pietrucha (Piotrowice), Krystyna i Zbigniew Rokosiewicz (Święciechowa), Maria i Mieczysław Szwed (Długie Stare), Maria i Bogdan Stanek (Święciechowa), Łucja i Stanisław Mazurkiewicz (Niechłód), Urszula i Zygmunt Herkt (Gołanice), Marta i Tadeusz Pawliccy (Święciechowa), Urszula i Jan Jędryka (Święciechowa), Zdzisława i Gabriel Pietrzak (Długie Stare), Barbara i Jan Mrozińskim (Święciechowa), Grażyna i Marian Klupieć (Święciechowa), Aurelia i Kazimierz Szymanowscy (Henrykowo), Klara i Jan Jamrozik (Święciechowa), Łucja i Wojciech Kistela (Niechłód).

Po oficjalnej części uroczystości dla Jubilatów przygotowano słodki poczęstunek. Część artystyczną przygotowały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Święciechowie.