Gminne Obchody 11 listopada, od lat odbywają się w Długiem Starem.

Tak było i tym razem, chociaż obchody różniły się od tych sprzed lat. W związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI na terenie naszej gminy były ograniczone. Uroczystość przebiegała w okrojonej formie.

W kościele pw. św. Marcina Biskupa w Długiem Starem odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny. Poprowadził ją ks. Konrad Rapior, który jest proboszczem tej parafii od trzech miesięcy. Nawiązywał do patriotyzmu, niepodległej Polski, historii kraju, wiary, patrona św. Marciana, zachęcał do przekazywania ważnych wartości młodemu pokoleniu. „Dziękujmy Bogu za Wolną Polskę!” – podsumował. Msze przeprowadzonozgodnie z obowiązującymi wytycznymi odnośnie ilości wiernych w kościołach.
W imieniu społeczności gminy Święciechowa wiązanki kwiatów przed pomnikiem w Święciechowie oraz obeliskiem w Długiem Starem złożyli wójt gminy Marek Lorych oraz przewodniczący rady gminy Jerzy Machowiak. W Długiem Starem dołączyli także przedstawiciele szkoły i rady sołeckiej.

Mieszkańcy gminy Święciechowa przyłączyli się do świętowania wywieszając biało-czerwone flagi. Zawisły one zarówno na urzędach, jednostkach organizacyjnych, jak i na budynkach mieszkalnych. Dziękujemy!