W sobotę, 26 czerwca, w Sali Wiejskiej w Święciechowie wystawiony został musical „Siła jest w nas” z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej w Lasocicach.

Aktorzy musicalu SIŁA JEST W NAS

Za scenariusz i reżyserię odpowiadali absolwenci Szkoły Podstawowej w Lasocicach: Wiktoria Olejniczak i Konrad Żukowski. Na scenie wystąpiło około dwudziestu aktorów amatorów. Wśród nich byli uczniowie i absolwenci szkoły, a także m.in. Iwona Jąder – obecna dyrektor placówki, Wiesława Małycha – sołtys Lasocic, Marek Wójcik – sołtys Przybyszewa, Remigiusz Leciejewski – radny powiatu leszczyńskiego czy Mikołaj Kostaniak – radny gminy Święciechowa.

Próby do musicalu trwały od kilku miesięcy. Efekt końcowy był jednak warty wysiłku i czasu poświęconego na przygotowania. Aktorzy nagrodzeni zostali zasłużonymi brawami.
Całość opowiadała o historii szkoły, od jej otwarcia, aż do współczesności, a więc obchodów stulecia. Wszystko przeplatane było piosenką i tańcem. Główni aktorzy poprzez taniec przenosili się w czasie. W powrocie do współczesności pomagały im dwie grupy: Stefana i Małgorzaty.

Aktorzy na scenie zaprezentowali się dwukrotnie. Pierwszy spektakl odbył o godz. 16.30 dla zaproszonych gości i rodzin aktorów. W drugim, o godz. 20.00, na widowni zasiedli mieszkańcy gminy.

Gratulujemy pomysłu, aktorom doskonałej gry, a obecnej dyrektor szkoły życzymy w kolejnych latach tak zdolnych i zaangażowanych w różnorodne działania absolwentów.

Zapraszamy do galerii zdjęć!