W sobotę, 9 października, w Sali Wiejskiej w Święciechowie odbyło się muzyczne spotkanie z okazji Jubileuszu 20-lecia Zespołu Śpiewaczego Razem Raźniej z Długiego Starego.

Zespół Razem Raźniej na scenie pojawił się dwukrotnie, prezentując swój obecny repertuar. Gościnnie, w formie muzycznego prezentu, zaśpiewały także pozostałe zespoły działające przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie:  Zespół Śpiewaczy Wiola, Zespół Śpiewaczy Karolinki oraz Chór Cecylia.  
W Jubileuszu udział wzięli: przedstawiciele powiatu, władze gminy, jednostki i organizacje z miejscowości Długie Stare oraz delegacje strażaków, sportowców, chórów, zespołów śpiewaczych i tanecznych z trenerami i instruktorami.
Jubilaci odebrali moc gorących i serdecznych życzeń od zaproszeni goście. Wszyscy zasiedli także do wspólnego posiłku.  Całość przebiegła w rozśpiewanym, biesiadnym, wesołym klimacie.  

Zespół powstał w styczniu 2000 roku. Założycielem i prezesem do dnia dzisiejszego jest Stefania Gajewska. Instruktorem i kierownikiem zespołu jest Czesław Konieczny. Zespół działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie.
Pierwsze spotkania były okazją do wspólnego śpiewania i biesiadowania we własnym gronie. Szybko jednak zespół zaczął uświetniać swoim śpiewem uroczystości na terenie naszej gminy i nie tylko. Wyjazdy na koncert pozwoliły nawiązać nowe znajomości z wieloma zespołami o podobnych charakterze.
„Razem Raźniej” w swoim repertuarze posiada piosenki biesiadne, okolicznościowe, ludowe, patriotyczne, cygańskie, kowbojskie oraz religijne. Biorą udział w corocznych przeglądach i festiwalach o zasięgu gminnym , powiatowym i regionalnym. Ilość zaproszeń na koncerty i przeglądy daje im poczucie, że to co robią, ma swoich zwolenników. A każdy udział w występach daje im wiele radość i satysfakcji z działania. Jak przyznają „Wspólne spotkania i wyjazdy jednoczą, dają poczucie bycia potrzebnym mimo jesieni życia”.
Przez 20 lat istnienia wyjeżdżali 444 razy. W Sali Wiejskiej w Długiem Starem znajduje się kilkadziesiąt pucharów, dyplomów, podziękowań i medali okolicznościowych – wszystko to otrzymywali za udział w festiwalach, przeglądach, świętach pieśni, biesiadach i koncertach. Wszystkie występy i wyjazdy są udokumentowane zdjęciami, które zamieszczone są w kronikach zespołu. Lata ich artystycznej działalności to ogrom bardzo miłych wspomnień.