Po majowym weekendzie, 4 maja, do szkół wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

Uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych rozpoczynają drugi tydzień nauki stacjonarnej. Jak minął im pierwszy tydzień nauki w murach szkolnych?
O pierwszych dniach w szkole opowiedziały nam wychowawczynie Szkoły Podstawowej z Długiego Starego.
……

Po długich  rozmowach online z moimi uczniami nadszedł ten wyczekiwany czas, aby spotkać się w murach naszej szkoły. Doskonale wiedziałam, że będzie to wielkie wydarzenie, bo każdy z nas jest innych, każdy z nas przeżywał spotkanie na swój sposób, ale każdy z uśmiechem na twarzy i tęsknotą wrócił do klasy. Na uczniów klasy czekała niespodzianka : stoliki inaczej ustawione, upominki na miły początek oraz uśmiech, serdeczność na twarzy Pani.

Ten czas powrotu  nie jest łatwy, ale pomogę  Wam w powrocie do szkolnej codzienności . Dajcie sobie czas na ponowną integrację,  aktywność́,  wspólne zabawy, powrót do równowagi, naukę bycia razem.  Nie dajcie sobie wmówić, że czas nauczania zdalnego był czasem straconym. Wielu z Was odkryło nowe możliwości, wielu zaistniało podczas lekcji online, wielu nabrało pewności siebie, przełamało swoje niepewności. Zapewniam Was, że to, co było dobre, co się sprawdziło podczas nauki zdalnej, będę kontynuować. – Nawet, jeśli macie poczucie, że przez ten czas coś straciliście, coś Was ominęło, to nie znaczy, że za moment nie przeżyjecie czegoś cennego.

„NASZA KLASA JEST JAK PUDEŁKO KREDEK: KAŻDY JEST INNY, ALE RAZEM MOŻEMY STWORZYĆ DZIEŁO SZTUKI”

Ilona Sobkowiak

…….

Ach jak miło jak wesoło witaj ponownie nasza szkoło! Wreszcie nagadać się możemy, a i razem zdrowe śniadanko zjemy. Uśmiech nie schodzi z naszych buzi, czy jesteśmy mali, czy też duzi. Bezpiecznie się zachowujemy, wszystkie zasady stosujemy. Słychać głosy dookoła – wreszcie w Długich Starych żyje szkoła!

…….

Tegoroczny 4 maja to w naszej szkole w Długich Starych prawdziwe święto. Można było zauważyć nieskrywane zadowolenie wśród najmłodszych uczniów. Dzieci bardzo za sobą tęskniły i wreszcie mogły spotkać się w realnym świecie. A i nam, nauczycielom, powrót uczniów sprawił ogromną radość. Opowieści, nowych pomysłów z każdym dniem jest coraz więcej. Gwar na korytarzach, śmiech, rozmowy to prawdziwe życie, a nie zamknięty świat wirtualny. Z pewnością trzeba przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa, ale frajda ze wspólnego przebywania i tę niedogodność przezwycięży. Trzymajmy wszyscy za to kciuki.

…..

Ponadto Panie dostarczyły naszej redakcji fotorelację z pierwszych szkolnych działań.