W dniach 3-4 lipca odbyła się wizyta studyjna do Krakowa w ramach projektu „PomalujMY KULTURĄ naszą gminę”.

Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili Kraków z przewodnikiem, odwiedzili muzea, wzięli udział w spektaklu w teatrze, a w drodze powrotnej zawitali także do Wadowic.

Po przyjeździe do Krakowa i zjedzeniu obiadu wyruszyli na wspólnie zwiedzanie z przewodniczką. Zwiedzanie rozpoczęli od Katedry na Wawelu, następnie przeszli Drogą Królewską w kierunku Rynku Głównego oraz Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Istotnym punktem było zwiedzenie także Muzeum Narodowego w Krakowie – Dom Jana Matejki. Po zakwaterowaniu w hotelu i kolacji wzięli udział w spektaklu w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Niedzielę rozpoczęli od czasu wolnego, gdyż dopiero w godzinach południowych przejechali do Wadowic, gdzie zwiedzili Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.

Organizatorem wizyty studyjnej było Stowarzyszenie ZMW. Wyjazd odbywał się w ramach projektu „PomalujMY KULTURĄ naszą gminę”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programy Narodowe Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.