W niedzielę, 11 lipca, na boisku przy placu zabaw w Przybyszewie odbyła się kolejna edycja imprezy pt. „Orientuj się”.

W tym roku uczestnikom towarzyszył wyjątkowy motyw 25-lecia istnienia ZMW w Przybyszewie.

Najchętniej wybieraną trasą była trasa dla rowerzystów. Przyjęła ona formę przejazdu drużynami. Na trasie uczestników czekały zadania do wykonania. Każde z nich nawiązywało do imprez i wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie ZMW. Przykładowo na stacji “FERIE BEZ NUDY” uczestnicy spotkali wolontariuszy ubranych w zimowe ubrania. Zadaniem drużyny było wytypowanie jednego zawodnika, który musiał zjeść kawałek placka na czas. Na stacji “RAJD ROWEROWY” uczestnicy pokonywali tor przeszkód. Zadanie na stacji “PODCHODY” było nie lada wyzwaniem dla młodszych i starszych. Drużyny musiały odgadnąć 5 tytułów bajek po usłyszanej czołówce. Za to na “POGONI ZA ZAJĄCEM” uczestnicy szukali marchewek w trawie. Ostatnim zadaniem, jakim rowerzyści musieli wykonać, było rozwiązanie testu wiedzy o ZMW.

Po przyjeździe na uczestników czekało ognisko. Gdy ostatnia drużyna przekroczyła próg mety, rozpoczęło się podliczanie punktów. Po zakończeniu i podsumowaniu wyników w tabeli ogłoszono zwycięzców.

I miejsce – drużyna Magda, Michał, Ala, Staś
II miejsce – drużyna REMIKI
III miejsce – drużyna SIEDMIU WSPANIAŁYCH

W czasie wydarzenia odbył się również mecz Bubble Football Stowarzyszenie ZMW vs Reszta Świata. W obu spotkaniach ZMW poniosło porażkę (0:1, 0:4). Bramki dla drużyny Reszty Świata strzelali uczestnicy imprezy.

Na zakończenie odbył się kolorowy festiwal z proszkiem holi.

Organizatorzy dziękują za udział w imprezie.