W minioną sobotę, 25 maja, w Sali Wiejskiej w Święciechowie odbył się wyjątkowy koncert zorganizowany z okazji Dnia Mamy i Taty.

Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz gminnych uroczystości, przyciągnęło rodziców, dzieci oraz mieszkańców, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną emocji i wzruszeń. Pierwsze życzenia dla Rodziców złożył Wójt Gminy Święciechowa Mikołaj Kostaniak. Następne życzenia dla Mamy i Taty były wypowiedziane, wytańczone i wyśpiewane przez występujące na scenie dzieci.  
Przed widownią zaprezentowały się następujące grupy: dzieci z grupy „Wiewiórki” z Przedszkola Samorządowego Kraina Radości w Święciechowie, uczniowie kl. 2a ze Szkoły Podstawowej w Święciechowie, dwie grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej w Święciechowie, dwie grupy Cheerleaders Dangerous z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie oraz sześć grup Zespołu Pieśni i Tańca Marynia z SOK Święciechowa.
Organizatorem koncertu było Koło Gospodyń Wiejskich Włościanki w Święciechowie. Pomoc w przygotowaniach zapewnił Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Święciechowie.