W pięknej zimowej aurze, 12 grudnia, na święciechowskim rynku odbył się Świąteczny Jarmark Pomysłów.

Cudowny klimat towarzyszył niedzielnej imprezie w Święciechowie. Świąteczne potrawy, pyszne ciasta, rękodzieło, warsztaty, pokazy … to tylko niektóre atrakcje, które przygotowały dla mieszkańców gminy organizacje i instytucje działające na terenie gminy Święciechowa.

Wiele radości najmłodszym uczestnikom imprezy sprawiła wizyta specjalnego gościa. Na rynek wjechał Św. Mikołaj w towarzystwie dwóch mikołajek. Św. Mikołaj przyjął wszystkie dzieci biorące udział w jarmarku i obdarował je słodkimi upominkami.

Podczas imprezy każdy mógł wrzucić datek do puszek ustawionych przy stoiskach. Dochód z imprezy przeznaczony został na leczenie Elenki Bordulak, 6-letniej mieszkanki Święciechowy, która choruje na glejaka mózgu. Piekarnia Państwa Wawrzyniaków przekazała na licytacje dla chorej dziewczynki wspaniały piernikowy domek. Łącznie podczas jarmarku udało się zebrać 4711,21 zł.

Podczas jarmarku koncertowała Leszczyńska Kapela Podwórkowa Kuba Bart. Całość zakończyła się odpaleniem lampek na choince i wspólnym odśpiewaniem kolędy dla nieobecnych.