W sobotę, 26 czerwca, na boisku w Długiem Starem zorganizowano Charytatywny Festyn Rodzinny dla Nikodema.

Festyn został zorganizowany z myślą o Nikodemie Mikołajczaku z Długiego Starego. W lutym tego roku pięcioletni chłopiec poważnie ucierpiał w wypadku samochodowym na trasie Piotrowice – Niechłód. Nikodem trafił do szpitala w stanie zagrożenia życia. Doznał urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz urazu śródczaszkowego. Następstwem było kilka poważnym operacji. Po wielu miesiącach spędzonych w szpitalu, wrócił do domu. Czeka go jednak długa i kosztowna rehabilitacja.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji: loteria fantowa z wieloma nagrodami, atrakcje dla najmłodszych, zabawy z animatorami, dmuchane zamki, zabawy sportowe i pyszne jedzenie. Jednostka OSP Święciechowa zaprezentowała pokaz z ratownictwa drogowego. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostała się do poszkodowanego i udzieliła pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla Nikodema na ręce mamy Nikosia podarowali maskotkę w postaci Misia Strażaka. Na sam koniec przejechali obok domu Nikodema na sygnałach, aby pokazać mu, że go wspierają.

W organizację festynu zaangażowali się: Rada Sołecka Długie Stare, KGW Długie Stare, KGW Długie Nowe, OSP Długie Stare, Stowarzyszenie „Nasze Trzebiny”, Szkoła Podstawowa Długie Stare, Gmina Święciechowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i Rozwoju Wsi Długie Stare.

Nikosiowi można pomagać każdego dnia. Pod poniższym adresem prowadzona jest zbiórka:
https://www.siepomaga.pl/en/nikodem-mikolajczak

Życzymy chłopcu jak najszybszego powrotu do zdrowia i sprawności. Aby mógł w pełni cieszyć się dzieciństwem. Trzymamy mocno kciuki.