W niedzielne wrześniowe popołudnie w święciechowskim Parku Rodzinnym odbył się Piknik Ekologiczny.

Piknik ekologiczny był pierwszą imprezą zorganizowaną w rozwijającym się Parku Rodzinnym przy tzw. „Czarnej drodze” w Święciechowie. Impreza była świetną propozycją dla rodzin z dziećmi. I momentem pożegnania się z wakacjami 2021. 
Głównym założeniem pikniku było promowanie działań proekologiczne. Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z warsztatów ekologicznych. Przy stoiskach edukacyjnych odbywały się warsztaty OZE dotyczące biomasy i energii wody, tworzono również ekotorby. Była także możliwość skorzystania z gokardów solarnych i rowerów wytwarzających prąd.
W punkcie konsultacyjno-informacyjnym Urzędu Gminy można było zapoznać się z szczegółami programu „Czyste powietrze”, mobilnym spisem powszechnym oraz deklaracją dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw. W stoisku obok odbywały się warsztaty sadzenia roślin oczyszczających powietrze w mieszkaniach.
Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla dzieci. Podczas pikniku najmłodsi uczestnicy imprezy korzystali z atrakcji dmuchanych. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyli w konkursach, grach i zabawach przygotowanych przez Integra Leszno. Dla maluszków przygotowano kącik z klockami i zabawkami. Do tego lody, bańki mydlane, a na koniec pikniku dająca wiele radości dzieciom zabawa w pianie. Członkowie Rady Sołeckiej zadbali o coś słodkiego i rozdawali dzieciom watę cukrową. Dla osób, które chciały wypocząć na łonie natury przygotowana została strefa relaksu. Ponadto wystawiono stanowiska: zielarskie, PGNiG, firmy Avon oraz symultany szachowej.
W godzinach od 12.00 do 18.00 w remizie OSP W Święciechowie odbyło się szczepienie jednorazową dawką firmy Johnson&Johnson. 
Organizatorami imprezy był Urząd Gminy, Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie oraz Rada Sołecka wsi Święciechowa. Dziękujemy wszystkim osobom i organizacjom, które przyczyniły się do organizacji pikniku.