Przedstawiamy mieszkankę Przybyszewa Dominikę Kurpisz, która podzieliła się z nami swoimi osiągnięciami w cheerleadingu sportowym.

Dominika ma 13 lat i uczy się w Szkole Podstawowej w Lasocicach. Rodzaj tańca jaki trenuje to cheerleading sportowy. Układy taneczne składają się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji. A nieodłącznym atrybutem są pompony.

Jej przygoda z cheerleadingiem zaczęła się w 2018 roku. Wtedy mama zapisała ją na zajęcia w nowo otwartej wtedy siłowni Dragon Gym&Squash. Już po kilku miesiącach treningów jej trenerka zaproponowała, aby zaczęła przygotowywać się do występów turniejowych w duecie. I tak się zaczęło.
Teraz Dominika trenuje trzy razy w tygodniu, na siłowni Dragon Gym & Squash w Lesznie. W zespole SPEED FIRE LESZNO. Jej trenerką jest dwukrotna mistrzyni polski- Marcelina Binasiewicz, która jest wspaniałą osobą i świetnym motywatorem. Dominika na zajęciach trenuje razem z grupą. Natomiast na zawodach występuje w duetach.

Dziewczyna ma już spore osiągnięcia w cheerleadingu: 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w Kielcach (15.03.2019), III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Cheermania (08.06.2019), II miejsce na Mistrzostwach Małopolski cheerleaders (22.02.2020) IX Mistrzostwa Polski cheerleaders (07.05.2021),  II miejsce na Grand Prix w Rumii (23.05.2021),  II miejsce na Grand Prix Polski w Tyczynie (05.06.2021), V miejsce na Grand Prix Polski w Garwolinie (19.06.2021), II miejsce na Otwartym turnieju cheerleaders w Kałuszynie (26.06.2021) oraz X miejsce na Mistrzostwach Małopolski cheerleaders (07.11.2021).

1 kwietnia 2022 roku odbył się dla Dominiki pierwszy tegoroczny turniej, najważniejszy w sezonie -Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu sportowym. Dominika razem z taneczną partnerką Magdaleną zdobyły I miejsce! To ich pierwszy złoty medal. Zawody odbyły się w Józefowie. W swojej kategorii miały do pokonania 4 duety. Poziom był bardzo wysoki, a jednak to im udało się zwyciężyć i to z całkiem sporą przewagą punktów. W drodze na zawody nikt nie spodziewał się tak dobrego wyniku. Dziewczyny nie zwalniają tempa, ciężko pracują i chcą się rozwijać.

Dla Dominiki taniec jest pasją, częścią życia oraz czymś co ją wyraża. Występy przed publicznością dają jej satysfakcję – może pokazać to, nad czym długo pracowała. Przed występami często towarzyszy jej stres, ale jest on motywujący.
„Bardzo lubię nasze kolorowe, błyszczące stroje i pompony” – podkreśla dziewczyna.  – „Cała otoczka zawodów jest świetna, to atmosfera nie do opisania”.

Na zawody zjeżdżają się zawodniczki z całej Polski.  Poznaje się mnóstwo nowych ludzi, których łączy  taneczna pasja. Jest między nimi zdrowa rywalizacja. Nikt nikomu nie zazdrości. Każdy cieszy się z wyniku innych, wszyscy gratulują sobie nawzajem. I to jest wspaniałe.
„Dzięki wyjazdom na turnieje zwiedziłam mnóstwo ciekawych miejsc, ponieważ jeździmy po całej Polsce, a w wolnym czasie poznajemy okolice.” – dodaje Dominika. „Zawsze jest wesoło. Lubię spędzać czas z osobami, które ze mną trenują. Nie nudzimy się ze sobą nawet przez chwilę.”

Dominika Kurpisz na koniec podkreśla że są taką cheer-rodziną. Wspierają się, pomagają sobie i bardzo się lubią.