Mikołaj Kostaniak z Lasocic znalazł się w dziesiątce nominowanych osób do Nagrody Frankiewicza.

To już IX Edycja Konkursu im. Macieja Frankiewicza – zmarłego wiceprezydenta Poznania, społecznika, działacza politycznego i sportowego.

Do konkursu można było zgłaszać osoby w wieku od 15 do 25 lat. Konkurs ma na celu uhonorować młodych patriotów, samorządowców, aktywistów i społeczników, którzy aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności.

W połowie maja  wyłoniono dziesiątkę młodych ludzi, którzy staną do walki o nagrodę główną. Są to: Jakub Deląg, Maksymilian Dyśko, Mikołaj Kostaniak, Adam Kotarski, Oliwia Łysień, Aleksandra Oto, Filip Rogacki, Jan Przybylski, Kuba Sołtysiak, Magdalena i Marcin Stencel.

Na młodego patriotę, który zwycięży w konkursie, czeka statuetka i czek na 5 tysięcy złotych. Dziesiątka nominowanych do nagrody osób spotka się w sobotę, 19 czerwca, w Poznaniu na Gali Finałowej. Wtedy wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

A oto jak opisali Mikołaja organizatorzy konkursu:
„Dla Mikołaja nie ma problemów – są wyzwania. To prawdziwy społecznik, aktywista i patriota z ogromną pasją pomagania drugiemu człowiekowi. Tymi słowami Mikołaj Kostaniak został zgłoszony do Nagrody.  W 2018 roku został najmłodszym radnym gminy Święciechowa. To autor wielu projektów i młodzieżowych inicjatyw społecznych w regionie leszczyńskim, jak Młodzieżowe Wulkany Partycypacji, malowanie murali, szafki bookcrossingowe na placach zabaw, rajdy rowerowe, kina plenerowe, warsztaty w Kuźni marzeń – świetlicy w Lasocicach i wiele innych. Autor spotkań historycznych z mieszkańcami gminy. Swoim działaniem, humorem i pogodą ducha rozbudza w młodych ludziach pasje i zachęca do aktywnego działania oraz włączania się w działania samorządu.”

https://www.facebook.com/NagrodaFrankiewicza/videos/311939833712762

fot. źródło – https://www.facebook.com/NagrodaFrankiewicza/photos/a.344259659008070/3539465419487462