W piątek, 17 marca, delegacja ZPiT Marynia zawitała w Przedszkolu Samorządowym “Kraina Radości” w Święciechowie.

Dla wszystkich grup przedszkolnych przeprowadzili lekcje dotyczące polskiego folkloru. Opowiedzieli dzieciom o polskich strojach, tańcach i muzyce ludowej. Lekcja pokazowa opierała się na prezentacji pięciu polskich tańców narodowych: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i najbardziej lubianego przez dzieci krakowiaka. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się lajkonik, którego chętnie głaskały i klepały. Instruktorka zespołu opowiadała dzieciom o tym jak piękny, barwny i interesujący jest nasz polski folklor.
Przeprowadzono cztery spotkania, dla grup: 3-latków, 4-latków, 5-latków i 6- latków. Wszystkim dzieciom ogromnie dziękujemy za uważne słuchanie i udział w zajęciach. Przedszkolaki zatańczyły także podstawowe kroki krakowiaka. I trzeba przyznać, że poszło im doskonale.
W nagrodę wszystkie dzieci uczęszczające do święciechowskiego przedszkola otrzymały od tancerzy KOLOROWANKI o polskich strojach ludowych, które zostały zaprojektowane i przygotowane przez zespół. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Samorządowego Ośrodka Kultury w Święciechowie. Jeszcze tego samego dnia, otrzymali zdjęcia od rodziców i wychowawców z pokolorowanymi parami w strojach ludowych – co sprawiło im ogromną radość. Dziękują także dyrekcji przedszkola za miłe przyjęcie nas w placówce.