Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przyszłego Powiatowego Węzła Rowerowego „Święciechowa”.

Za zwycięską koncepcję autor otrzyma 1000 zł nagrody. Termin zgłaszania prac to 30 czerwca br. 

Przy oddanej kilka tygodni temu do użytku ścieżce rowerowej wzdłuż drogi z Wilkowic do ronda w Święciechowie i dalej w kierunku Gołanic w przyszłości ma powstać Powiatowy Węzeł Rowerowy „Święciechowa”. W tym miejscu krzyżują się ścieżki w kierunku Wilkowic i dalej Mórkowa, Lipna i Smyczyny, w kierunku Gołanic i dalej Włoszakowic i Boszkowa oraz w kierunku Leszna i dalej w kierunku Dąbcza i Rydzyny, czy też Nowej Wsi, Pawłowic lub Kąkolewa.  

Przy rondzie planujemy stworzenie przyjaznego dla rowerzystów miejsca odpoczynku, napicia się wody, zjedzenia kanapki, a w czasie niekorzystnej pogody – schronienia przed deszczem. Myślimy o zamontowaniu zadaszonej wiaty, stojaków rowerowych, mapy sieci ścieżek w powiecie leszczyńskim, samoobsługowej stacji napraw rowerów i nasadzeniach zieleni. Aby jak najlepiej zaprojektować to miejsce postanowiliśmy zachęcić do tego zarówno specjalistów, jak i osoby z wyobraźnią przestrzenną. Oddajemy wizję Węzła “Święciechowa” w wasze ręce, a raczej umysły.  

W ogłoszonym dziś konkursie czekamy na projekty wykonane zgodnie z jego regulaminem. Komisja wybierze najlepszą pracę, której autor otrzyma 1000 zł. Termin zgłaszania prac to 30 czerwca br.

Regulamin i potrzebne załączniki na stronie organizatora:
https://powiat-leszczynski.pl/aktualnosc/wydarzenia/3349-zaprojektuj-powiatowy-wezel-rowerowy-swieciechowa.html?fbclid=IwAR2mwQB0fQhw3QevoCGzaBruLnjeyPrR-9ah0VySTSXI9roJQu8XIC8pov0