W środę, 24 maja, w Sali Wiejskiej w Święciechowie spotkali się emeryci, którzy po dość długiej przerwie powrócili do wspólnych majowych spotkań z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy.

Gości i uczestników spotkania przywitała prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Święcichowie Wanda Szywała.
W spotkaniu udział wzięli: wójt gminy Święciechowa Marek Lorych, przewodniczący Rady Gminy Święciechowa Jerzy Machowiak, sekretarz gminy Patryk Tomczak, radni Longina Raburska i Mikołaj Kostaniak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Joanna Primel, kierownik Klubu Seniora Monika Poprawa – Dorabiała, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Marek Tulewicz oraz Ksiądz Błażej Stróżycki.
Pani Wanda opowiadała o korzyściach jakie płyną z bycia emerytem. O tym, że każda z osób biorąca udział w spotkaniu „już tylko może, a nic nie musi”.
Nie zgodziłbym się, że to jest Dzień Inwalidy, bo jak tak patrzę na Was, to raczej po waszych twarzach widać, że jesteście radośni i te wszystkie bóle, które gdzieś może czasami występują, pewnie nie są aż tak doskwierające – mówił wójt gminy Marek Lorych. – Przeszliście już przez najważniejsze etapy życia, teraz przyszedł czas na szacunek od innych ludzi.
Uczestnicy spotkanie wypili wspólnie kawę i zjedli obiad. Imprezę umilił seniorom występ Szymona Gądy, który zachęcał do wspólnej biesiady.