W przyszłym roku zaplanowano obchody 700-lecia wsi Długie Stare.

Z tej okazji prowadzona jest zbiórki zdjęć i pamiątek z Długiego Starego. Zbiórka rozpoczęła się 15 listopada 2021 i potrwa do 30 września 2022.
Organizatorzy obchodów zwracają się w prośbą o pomoc w zbiórce pamiątek. Jeśli ktoś posiada stare fotografię lub inne pamiątki, proszony jest o podzielenie się nimi z innymi. Zdjęcia pokazujące stary wygląd obiektów, miejsc, ważnych wydarzeń dla życia wioski powinny zawierać możliwie dokładny opis (informacje dotyczące miejsca, osób, wydarzeń, czasu powstania).
Oddanie zdjęcia na cele zbiórki jest jednoznaczne ze zgodą na jego publikację na stronie internetowej DŁUGIE STARE NASZA HISTORIA i innych materiałach wydanych na tę okoliczność 700- lecia. Wszystkie zgromadzone pamiątki do końca 2022 roku zostaną zwrócone do nadawców, dlatego powinny zawierać adres zwrotu.
Odpowiedzialny za zbiórkę jest Stanisław Urbański. Wszystkie materiały należy dostarczyć na adres: ul. Wiosenna 51, Długie Stare. Dodatkowo dostępny jest adres e-mail przyjaciele.dlugich@gmail.com,  na którego również można wysyłać skany zgromadzonych materiałów.