Organizacje działające w Święciechowie przyczyniły się do realizacji projektu, w ramach którego w Parku Rodzinnym w Święciechowie powstały strefy z różnorodną roślinnością.

Park Rodzinny w Święciechowie przy tzw. „czarnej drodze” podzielono na 5 stref: zdrowia, dźwięku, zapachowo – dotykowa, zapachu oraz smaku. Przy ich powstaniu pomagały organizacje działające w Święciechowie:  Stowarzyszenie ,,MOŻEMY”, Klub Sportowy KORMORAN, Zespół Śpiewaczy Wiola, Chór Cecylia, Zespół Pieśni i Tańca Marynia, strzelcy KŻR LOK, Ochotnicza Straż Pożarna, Radni Gminy Święciechowa, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Sołecka. Akcja przeprowadzona została 9 i 10 listopada.

W strefie zdrowia posadzone zostały takie rośliny jak tawuły, perukowce i jałowce. Wokół strefy dźwięku posadzono pęcherznice w różnych odmianach. W strefie zapachowo dotykowej rośliny dobrane zostały w taki sposób, aby wydzielały intensywny zapach oraz posiadały różnorodne faktury i kształty. Posadzono tam wieloletnie krzewy takie jak kaliny, budleje, paprocie oraz wiciokrzewy. W strefie zapachu wśród róż, lilaków, jaśminów, magnolii, zasadzone zostały również zioła – wonny tymianek, mięta, szałwia, czosnek, a nawet koper włoski. W strefie smaku posadzone zostały krzewy owocowe. Będzie można rozkoszować się smakami owoców pigwowca, porzeczki, borówki, aronii oraz dzikiej róży.

Do końca listopada przy wszystkich strefach umieszczone zostaną także ławeczki oraz tablice informacyjne z opisem strefy i roślin, które się w tam znajdują.