Dla strażaków w OSP Święciechowa niedziela, 30 stycznia, była bardzo pracowita.

W niedzielę, 30 stycznia, o godz. 3:53 strażacy zostali zaalarmowani do pożaru sadzy w kominie w Lasocicach na ulicy Słonecznej. Na miejsce zdarzenia udali się jednym zastępem. W drodze były również zastępy z JRG Leszno.

Tego samego dnia strażacy wzywani byli także do usunięcia skutków silnych wiatrów, które miały miejsce w naszym kraju w miniony weekend. O godz: 9:45 zostali zadysponowani do powalonego drzewa w Święciechowie na ulicy Śmigielskiej. Na miejsce zdarzenia udali się jednym zastępem.

Następnie, o godz. 12:02 zostali zaalarmowani do powalonego drzewa w miejscowości Henrykowo na trasie Leszno -Góra. Na miejsce zdarzenia udali się dwoma zastępami. Na miejscu zdarzenia pracowali razem z OSP Chróścina, która kilkadziesiąt metrów dalej usuwała powalone drzewo.

O godz. 14:45 zostali zaalarmowani do kolejnego zdarzenia z powalonym drzewem między Piotrowicami a Gołanicami. Na miejsce zdarzenia udali się dwoma zastępami. Po przyjeździe na miejsce zastali dwa powalone drzewa obok siebie.